יום ההוקרה

יום הוקרה לפצועי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה

בהחלטת ממשלה נקבע יום הוקרה שנתי לפצועי מערכות ישראל ופעולות איבה, אשר יצוין באירועים ממלכתיים ובפעילויות חינוך והסברה להעלאת המודעות.
באוגוסט 2013 הכריזה הממשלה על קיום יום הוקרה שנתי לפצועי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה אשר יתקיים מדי שנה בתאריך י”ז בכסלו (9.12.14). ההחלטה על קיום היום הלאומי התקבלה מתוך הבנה כי יש להוקיר את תרומתם והקרבתם של הנכים והפצועים למען בטחונה ועצמאותה של ישראל.

לפי ההחלטה, במסגרת יום ההוקרה תערוך מערכת החינוך, בעזרת ארגוני ‘זהות’, ‘מפעלות הציונות הדתית’, ‘נפגעי פעולות איבה’ ובשיתוף ארגון נכי צה”ל, פעילויות והסברה בנושא. תלמידי בתי הספר בכל הארץ יעברו שיעורים ייעודיים בנושא בעזרת בנות שירות לאומי מטעם ארגון ‘זהות’, וייפגשו עם פצועי מערכות ישראל ופעולות איבה אשר יחלקו עמם את סיפורם האישי.

כמו כן, ביום שני, ה-8.12 יתקיימו טורנירים ותחרויות ספורט המיועדות לנכים (כדורסל, שחיה וטניס שולחן), חברי כנסת יבקרו בבתי הספר, תלמידים יבקרו בבתי הלוחם ברחבי הארץ שם יעברו פעילויות שונות ויישלחו גלויות עם הקדשות אישיות לכ-60 אלף פצועים.

את יום ההוקרה (יום ג’) יפתח טקס במעמד נשיא המדינה שיתקיים בבית הלוחם ת”א בהשתתפות תזמורת צה”ל, להקת המחול ונציגי תנועות הנוער. במהלך היום יתקיימו דיונים בוועדות הכנסת ובמליאה לגבי חוקים הקשורים לנושא, יתקיימו טקסים בערים ובבתי הספר ברחבי הארץ אשר ילוו בשיר ייעודי שנכתב עבור יום ההוקרה.

בנוסף, יתקיים טקס סיום חגיגי בהשתתפות אמנים שונים, ובמעמד שר הביטחון, סגן שר החינוך ושרת התרבות והספורט אשר תעניק תשורות לזוכים ולמצטיינים בתחרויות הספורט.
לדברי סגן שר החינוך, ח”כ אבי וורצמן: “ממשלת ישראל חרטה על דגלה לדאוג גם לאלה הנושאים בגופם את פצעי המלחמות והפיגועים ולהוקיר את פועלם. יחד עם ארגון “זהות” הוכנו מערכים חינוכיים להטמעת היוזמה במערכת החינוך, ואני שמח שנפלה בחלקי הזכות להובילה”.

איתי גרנק, מנכ”ל “זהות” מסר: “יום ההוקרה מהווה הזדמנות עבור כולנו לעצור ממרוץ החיים ולהצדיע לפצועים, תוך שאנו מביאים לקדמת הבמה הציבורית את סיפור הקרבתם למען המדינה. בכך, אנו גם מכריזים לילדנו ולעולם כולו כי למרות המערכה ארוכת הימים בה מצויה מדינת ישראל מאז הקמתה – ‘נצח ישראל לא ישקר'”.

www.honorday.co.il | www.facebook.com/GiborimShelano

Leave a Comment

Your email address will not be published.