תמיכה בקורבנות ישראלים של מתקפת הטרור בתורכיה

blast

 

בעוד ההתרגשות ממרתון ירושלים הגיעה לשיא, משפחה אחת הזדעזעה לשמוע על פיגוע ההתאבדות שארע באיסטנבול ואשר קיפח את חייהם של חמישה בני אדם, ביניהם שלושה ישראלים, ואשר פצעה 36 איש נוספים, ביניהם 11 ישראלים.

 

בעוד ההתרגשות ממרתון ירושלים הגיעה לשיא, משפחה אחת נחרדה לשמוע על פיגוע ההתאבדות שארע באיסטנבול ואשר קיפח את חייהם של חמישה בני אדם, ביניהם שלושה ישראלים, ואשר פצעה 36 בני אדם נוספים, ביניהם 11 ישראלים.

האזרחים הישראלים יונתן שור, בן 40 מתל אביב, שמחה דמרי, בת 60 מדימונה, ואברהם גולדמן, בן 69 מרמת השרון, נרצחו באיסטנבול על ידי מחבל דאעש בשבת בבוקר. יהי זכרם ברוך.

 

משפחה אחת מושיטה יד לחיזוק המשפחות, כפי שהיא נוהגת עם כל נפגעי הטרור בישראל, וכפי שנהגנו בעבר עם קורבנות הפיגועים במומבסה בשנת 2002, במומבאי בשנת 2011, ובבוגרס שבבולגריה בשנת 2012.

 

14 הישראלים שנפגעו מהפיגוע היו חברי קבוצה שיצאה לסיור קולינרי באיסטנבול. הרשויות סוברות כי המפגע עקב אחר הקבוצה במשך שעות לפני שפוצץ את עצמו.

 

שישה ישראלים נותרו מאושפזים בתורכיה, נכון ליום ראשון בבוקר, ביניהם אשתו של יונתן שור, ענבל, שעברה ניתוח בתורכיה, ואשתו של אברהם גולדמן, ניצה. בעלה של שמחה דמרי, אבי, שסבל משברים בשני רגליו ומחור בריאה, פונה למרכז הרפואי סורוקה לקבלת טיפול.

 

שמחה דמרי היתה אם לארבעה וגננת בגמלאות. ראש העיר של דימונה, בני ביטון, אמר ששמחה ואבי היו ידועים ברחבי דימונה בטוב ליבם. “העיר כואבת את כאבם ומשתתפת בצערם של משפחה דמרי,” אמר ביטון. “משפחת דמרי ידועה כתורמת לנזקקים ומסייעת למוסדות וגופים בסתר”.

 

שלושת אלפים איש השתתפו בהלוויה של שמחה. ביתה, עדי, קראה מילים שכתב אביה, אשר נבצר ממנו להיות נוכח. “איני יודע מה קרה. אני רק יודע שהעולם מורכב. תכננו את חגיגות יום ההולדת ה-60 שלנו יחד… אני אהיה חזק למענך, ואדאג למשפחה שלנו.”

 

אברהם גולדמן ואשתו נהגו לטייל בתדירות. הוא היה מדריך טיולים בירושלים שהתמחה בסיורים עבור אישים מיוחדים ברחבי העיר, כולל סיור עבור ראש העיר לשעבר של ניו יורק, מיכאל בלומברג. הוא הותיר אחריו שלושה ילדים ושמונה נכדים.

 

עמית, חבר של בני הזוג, אמר שאלו חדשות איומות עבור כל מי שהכיר אותם. “אנחנו הרוסים לגמרי,” הוא אמר. “ישבנו כל הלילה ובכינו.”

 

עמית אמר שכשחברים הביעו דאגה לאבי בשל הביקורים התכופים שלו לירושלים, שנתונה למתקפת טרור מתמשכת, הוא השיב שלא ידאגו לו כיוון שמונח לו בתיק הגב קרש חיתוך ששומר עליו מפני דקירות.

 

יונתן שור, אב לשניים, הצטרף לסיור כדי לחגוג את יום הולדתו ה-40. הוא גדל בקיבוץ קבוצת שילר במרכז הארץ והיה לנין הראשון של הקיבוץ. הוא גם פגש בקיבוץ את אשתו, ענבל. בצבא הוא שירת בחיל המשטרה הצבאית. הוא היה בעל תואר ראשון במשפטים ועבד בהיי-טק. בחגיגות יום הולדתו, איחלו לו חבריו שימשיך להיות מאושר. “שתמשיך לטרוף את החיים כמו שרק אתה יודע”, בירכו אותו חבריו. זמן קצר לאחר מכן, מחבל גדע את חייו.

Leave a Comment

Your email address will not be published.