ערב תצוגת האופנה של “משפחה אחת” מעוררת תקווה

משפחה אחת קיימה השבוע ערב תצוגת אופנה לגיוס כספים והעלאת מודעות לנושאים הקשורים לאלפי קורבנות הטרור בישראל. התצוגה היתה מיועדת לנשים בלבד. מאתיים נשים הגיעו ליהנות מהערב ולתמוך במשפחה אחת.

קולקציית האביב של מימי הוצגה במהלך הערב. האופנות עוצבו על ידי מתנדבים, תומכים ותורמים של משפחה אחת, כמו גם שתי קורבנות טרור – מאיה רחימי, שנפצעה מפיגוע ירי ודקירה שארע באוטובוס בשכונת ארמון הנציב בירושלים, ודינה קיט, שבנה אופיר נהרג בעת שעצר מחבל במהלך שירותו הצבאי בשנת 2001.

מי שהנחתה את הערב היתה בת-גלים שער, אימו של גל-עד, שנחטף ונרצח יחד עם שני בני נוער במהלך קיץ 2014. היא סיפרה על 18 הימים בהם התגייסה האומה כולה לחיפושים אחר הנערים האבודים, ועל הכאב שבא עם היוודע דבר הירצחם.

“גל-עד, בגללך הצטרפנו למשפחה אחת,” היא אמרה. “משפחה אחת, חבריה והפעילויות שלה מחזקים אותי מאד. הייחודיות של משפחה אחת מתבטאת בדאגה, ברגישות ובתשומת הלב שניתנת לנו, למשפחות שבארגון. חמש בנותינו לא מפספסות אף פעילות של משפחה אחת.”

היא סיפרה גם על הדרכים השונות שבהם אנשים חווים שמחה בחג הפורים. “כאשר אנו מעניקים לאנשים אחרים, אנחנו מרגישים טוב עם עצמנו ומתמלאים באושר,” כך אמרה. “האומה שלנו אוהבת לתת, ואחד הדברים המדהימים הוא שאנשים רבים נותנים מעצמם ביד רחבה וזה מעורר שמחה.”

שנטל אמרה שהערב הזה הוא תולדה של שיחה שהיתה לה עם מימי וחיה, מאופנת מימי ברעננה. הן פנו אליה עם יוזמה להקים פרויקט שיגייס כספים עבור משפחה אחת ויסייע למימי וחיה למשוך לקוחות חדשים מירושלים. הפיתרון הברור היה לקיים תצוגת אופנה בה ידגמנו נשים מקרב משפחה אחת.

“זה היה ערב מהנה שמתאים לאווירה החגיגית של השבועות שקודמות לפורים, כאשר אישה, אסתר, קמה והושיעה את העם היהודי,” שיתפה מנכ”לית משפחה אחת, שנטל בלזברג. “אנחנו גם יוצאים באמירה חשובה של עמידה איתנה כנגד הטרור.”

“מחבלים שמו לעצמם למטרה לפגוע בעם ישראל פעם אחר פעם במהלך גל מתקפות הטרור הנוכחי וכל הגלים שקדמו לו. והנה אנחנו מקיימים אירוע בו שתי קורבנות טרור תופסות את מרכז הבמה,” הוסיפה שנטל.

“זה מעצים מאד עבור הנשים לקום ולומר שלא ניתן לאיים עליהן.”

פניה קרנו בזמן שדיברה בפני הנשים שנכחו באירוע על תמיכתן במשפחות השכולות ונפגעי פעולות האיבה בישראל. “למי לא עברה המחשבה בראש שזה יכול היה לקרות גם לי? לילד שלי, לאמא שלי?” היא אמרה. “כל יהודי בעולם חש את כאבם. אך תודות לכן, שהגעתן לתצוגה, שנרתמתן להקל על העול שהם נושאים ולהשיב להם שמחת חיים, אנחנו, יחד, משפיעים על החיים של כל אחד ואחת מהם.”

שנטל הוסיפה שתצוגת האופנה מתקיימת באווירת הפורים, שכן אנשים מתחפשים בה. “בדומה למגילה, קורבנות הטרור בדרך כלל מחופשים; מחביאים את הכאב שהם באמת חשים בפנים, מאחורי חיוך שנסוך על פניהם כלפי חוץ כדי להעמיד פנים שהם באמת בסדר.

“במשפחה אחת הם מרגישים בנוח להסיר את המסכות שלהם, כי אנחנו יודעים איך הם באמת מרגישים ואנחנו מאפשרים להם מקום בטוח לבטא את מי שהם באמת. במשפחה אחת הם מרגישים בנוח לחשוף את האני האמיתי שלהם.”

רייצ’ל מור, חברה ותיקה של משפחה אחת, נכחה באירוע ואמרה שהיתה לחוויה השפעה אדירה עליה. “אותו הרגע שבו, לאחר ארוחה מפוארת ותצוגת אופנה יפהפייה, שרווחיה מוקדשים למשפחה אחת, את שומעת לימוד על “שמחת הפורים” מפי אימו של גל-עד שער ז”ל, בת-גלים. כל בעיה שאי פעם הטרידה אותך פתאום ממש ממש מתגמדת,” היא אמרה.

 

צפו בסרטון המדהים של ערב תצוגת האופנה ותראו על מה כל המהומה.

_Fashon07

תצוגת אופנה משפחה אחת מרץ 2016

Fashion06

Fashion01 Fashion02 Fashion03

Add to album Fashion 18 (7)

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.