קבוצת משפחה אחת כובשת את מרתון ירושלים

קבוצה של 300 רצים ממשפחה אחת – ובתוכה 70 נפגעי פעולות איבה – השתתפו במרתון ירושלים ביום שישי. הקבוצה לא רק צלחה את המסלול המפרך של המרוץ, אלא גם העבירה מסר עוצמתי של עמידה איתנה אל נוכח גל הטרור הכבד.

“ירושלים נמצאת תחת מתקפת טרור יום-יומית, ובקרבנו נפגעי טרור שרצים ברחובותיה, ללא פחד,” סיפר חבר צוות של משפחה אחת, מיכאל בלזברג. “לא מדובר רק על 25,000 איש שאומרים ‘אנחנו לא מפחדים’. הקורבנות עצמם מביעים עוצמות וחוסן.”

בליווי הסיסמא “הכוח שביחד”,  קבוצת הרצים של משפחה אחת חיברה בין רצים מישראל, ארה”ב, אוסטרליה, אנגליה וקנדה במטרה לגייס כספים עבור משפחה אחת באמצעות נותני חסות. בנוסף, חברי קבוצת משפחה אחת מעלים את המודעות לאתגרים העומדים בפני נפגעי טרור שעוברים תהליכי שיקום, ומעודדים אותם רגשית ונפשית.

השנה הקבוצה כללה את כוכבת תוכנית הריאליטי תמר שילה, אשר תומכת מזה שנים בפעילויות של משפחה אחת; איילה פרנקל, אחותו של נפתלי פרנקל,  שהיה אחד משלושת בני הנוער שנחטפו ונרצחו בשנת 2014; נפתלי משה, שבנו אברהם דוד נרצח בפיגוע ירי בישיבת מרכז הרב בשנת 2008, ויפעת אלוף, שאביה נרצח בפיגוע התאבדות בשנת 2002.

קורבנות טרור נוספים שהצטרפו לקבוצת משפחה אחת היו עידו יאורי בן ה-16, שאחיו עמית נהרג במבצע צוק איתן, ואורן חוברה, שאחותו אודליה נרצחה בפיגוע התאבדות בשנת 2005 במועדון סטייג’ בתל אביב, מספר שבועות לפני יום חופתה.

אהרון קרוב, שנפצע אנוש במבצע עופרת יצוקה, רץ השנה עם קבוצת משפחה אחת בפעם השלישית. פיה לוין, ששרדה פיגוע חבלני בשנת 2011 ורצה במרתון ירושלים כעבור מספר ימים, הגיעה לארץ בטיסה מארה”ב ורצה במרתון בפעם החמישית.

 

145872286256f2582e9ff3a
רצים ונפגעי פעולות איבה בקבוצת הריצה של משפחה אחת יחד עם קיפקוגיי שאדראק ורונלד קימלי קורגט מקניה, שזכו במרתון ירושלים 2016.

עבור 50 ילדי מחלקת הנוער של משפחה אחת, המרוץ היווה הזדמנות להתגבש עם חבריהם ממשפחה אחת ולדחוף את עצמם עד קצה גבול היכולת הפיזית. המדריכים שלהם ממשפחה אחת הצטרפו אליהם למרוץ ולשלל הפעילויות שהתקיימו לפניו ולאחריו.

“אנו רואים ביום הזה יום טיפולי, בדיוק כמו אחד מימי הקייטנה של משפחה אחת – הילדים נפגשים עם המדריכים שלהם ומבלים עם חברים שגם סבלו ממתקפות טרור,” מספרת מיכל. “זה מתחיל עם מסיבת הפסטה של יום חמישי בערב.”

למעלה מ-200 חברים בקבוצת משפחה אחת באו יחד לחגוג במסיבת פסטה בתחנה הראשונה בירושלים בלילה שקדם למרוץ.

נפתלי גרוס, מתנדב מד”א שהיה מבין הראשונים להגיב לפיגוע בהר נוף בשנת 2014, הצליח לבטא את המהות של המרתון, במיוחד עבור נפגעי הטרור.

לדבריו, “אם אתה רוצה להתפלל לאלוהים, אז אתה הולך לכותל. אם אתה רוצה להכיר את אלוהים, אז אתה פותח תנ”ך. אם אתה רוצה לראות את אלוהים, אז אתה רץ במרתון ירושלים עם אלפי יהודים ברחובות העיר – ואז אתה רואה את אלוהים.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.