משפחה אחת זוכים להוקרה והערכה עבור עבודתם יוצאת הדופן למען נפגעי טרור, בכנס הדיפלומטי של הג’רוסלם פוסט

 

Prize11

כבר מעל ל15 שנה ש”משפחה אחת” עוזרת למעל 10,000 נפגעי טרור בהליך ההחלמה והשיקום שלהם. ב22 לנובמבר 2016 הג’רוסלם פוסט העניקה לוח המוקיר ומעריך את מרק, שנטל ומוכל בלזברג בטקס מיוחד בכנס הדיפלומטי היוקרתי שלה.

הכנס התקיים בירושלים במלון וולדרוף-אסטריה היוקרתי ונכחו בו 400 דיפלומטים ונציגים בין לאומיים. הדוברים המרכזיים היו ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, שר נפתלי בנט, מר מייק אוונס, נציג מוביל של השדולה הנוצרית הציונית ודוברים חשובים נוספים.

 

לאחר דבריו של שגריר ארה”ב בישראל מר דן שפירו, עלו העורכים הראשיים של הג’רוסלם פוסט, יעקב כץ וסטיב לנדי והזמינו את מרק, שנטל ומיכל לבמה יחד עם נפגעת הטרור ניצה גולדמן אשר נפצעה ובעלה אבי נרצה בפיגוע התאבדות באיסטנבול ואת רננה מאיר אשר אמה דפנה נרצחה בביתם בעתניאל בינואר 2016.

 

לינד וכץ הגישו לקבוצה שלט יפיפה עליו נכתב “בהערכה ובהוקרה על עבודתכם יוצאת הדופן ב15 השנים האחרונות עבור נפגעי טרור ומשפחותיהם”.

 

לאחר קבלת ההוקרה נשאה שנטל דברים, בהם הודתה לג’רוסלם פוסט על הכבוד הרב, יחד עם כל התומכים והתורמים של “משפחה אחת”, המתנדבים והצוות המסור “כמייסדים של “משפחה אחת” אנו גאים על שניתנה לנו האפשרות להשפיע על החוסן הנפשי של תושבי ישראל, ואנו מצפים ומחכים להפיץ את האור לעולם כולו”

Prize2

לכתבות נוספות באנגלית

שנטל גם ציינה שכורח המציאות היא שדחפה את העם היהודי למצוא פתרונות בתחומים ואזורים אשר בהכרח יעזרו להם להמשיך לחיות ולהתקיים כאן בישראל. כך הפכנו להיות מובלים בין לאומיים בתחומי החקלאות, התפלת מים וייצור אוכל.

“החדשות העצובות הן כי ישראל גם מובילה בכמות הבלתי נתפסת של פיגועי הטרור, זאת בנוסף למלחמת הקיום היום יומית שלה למול העולם מרגע היוסדה” אמרה שנטל.

Prize3

“הטרור מכריח אנשים להתמודד עם מציאות חדשה ושונה שלא חלמו עליה, קשיים פיזיים להתמודד איתם, ילדים שגדלים בלי הורים, הורים שנשארים פתאום בלי הילדים שלהם, תינוקות הנולדים ללא אבות, זוגות שביום אחד חצי פתאום חסר, וילדים אשר קברו אחים ואחיות. כל זאת יחד עם התמודדויות הרבות בגוף ובנפש אשר קצרה היריעה מלתאר, והנפגעים חיים איתם מדי יום.

עמותת “משפחה אחת”, עם המרכזים הפרוסים ברחבי הארץ הוא הארגון היחיד בעולם אשר פיתחה מערכת ענפה ומורכבת של עזרה וסיוע אישיים, מותאמים לכל מקרה ונפגע טרור, אשר מטפלים ומסייעים לכל אחד לפי צורכו, מתוך ההבנה העמוקה אין פיגועים זהים ובטח שאין נפגעים זהים או דומים. כל זאת בלי הבדלי דת, גזע או מין. רק הרבה אהבה והכלה”.

“ראש הממשלה דיבר על החדשנות הישראלית בעולם הטכנולוגי, “משפחה אחת” חידשה ושכללה את הטיפול והשירות בנפגעי טרור, בין אם מדובר בטיפול הפסיכולוגי, הרגשי והחברתי, כדי לעזור להם להתמודד עם ההלם, האובדן והאבל. לקבל את הפציעות, הבדידות והייאוש. הפתרון המורכב הזה, המשלב תחומי טיפלו רבים וניסיון רב שנצבר ונאסף במשך 15 השנים האחרונות. ודרך הניסיון המצטבר טיפול ועזרה למעל 10,000 נפגעי טרור.

“משפחה אחת” פיתחה שיטה ודרך טיפול והתמודדות בדוקים ומוכחים לחלוק עם העולם, כדי להפוך אותו למקום טוב יותר.”. הוסיפה שנטל. “אנו נתגבר על הטרור יחד”.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.