סוף שבוע של טרור. 3 משפחות אבלות, אלמנה אחת ו4 יתומים

3-killed_H

החדשות שברו את הלב והכאב רק התגבר ככל שהשעות התקדמו.

שלושה אנשים נרצחו בדם קר בשני פיגועים שונים, משאירים שלוש משפחות אבלות, אלמנה וארבעה יתומים.

ביום שישי שני חיילי צה”ל, זיו דאוס בן 21  ונתנאל קהלני בן 20, נדרסו למוות בפיגוע סמוך לבסיסם במבוא-דותן. המחבל ראה את החיילים עומדים מחוץ לבסיס, סובב את רכבו והאיץ את נסיעתו לתוך קבוצת החיילים. שני חיילים נרצחו ושניים נוזפים נפגעו קשה.

פחות מיממה לאחר מכן בעיר העתיקה בירושלים,  עדיאל קולמן בן 32, נדקר למוות באכזריות על ידי מחבל כאשר היה בדרכו הביתה מעבודתו בעיר דוד. עדיאל היה נשוי ואב ל4 ילדים, הבכור רק בן 9.

נציגי משפחה אחת יצרו קשר עם המשפחות, לחזק אותם ולהבטיח להם שהם אינם לבדם בדרך הקשה חדשה הזו. אנחנו נהיה שם לעזור להם, כלכלית, להציע מגוון רחב של טיפול ותמיכה נפשית ורגשית.

בנוף לאישה וילדים, עדיאל השאיר הורים ושישה אחים ואחיות. אחת מאחיותיו עתידה להתחתן בחודש הקרוב, ועכשיו הוא לא יהיה שם… עדיאל התגורר בכוכב השחר. בלווייתו ספד לו הרב לאו ואמר, עדיאל היה ברכו לביתו לשמור על ילדיו ולהכין יחד עם רעייתו את הבית לקראת חג הפסח. “האגדה מדברת על ארבעה בנים. עכשיו נותרו ארבעה בנים אבל מי יענה להם כשישאלו “מה נשתנה”? איפה האב העדין, הדואג והאוהב?”

סכין עדיאל
הסכין אשר רצחה את עדיאל קולמן

זיו דאוס, הותיר אחריו הורים ושתי אחיות צעירות. הוא התגורר באזור.

קרוב משפחה תיאר אותו כאדם שקט, צנוע, אדם אשר דאג תמיד לטובת האחרים ושאהב באמת את מדינתו. הוא נאבק כדי להתקבל ליחידה קרבית כדי להגן על המדינה ותושביה.
לאחר הלוויה משפחתו של זיו נאספה סביב קברו כדי להתאבל יחד. אמו שאלה בבכי קורע לב, “מי יאמר לי עכשיו ‘אל תדאגי אמא, הכל בסדר’ ?”

נתנאל קהלני הותיר אחריו הורים וארבע אחים, אחד מהם משרת כלוחם בגדוד גולני. הוא התגורר באליקים.

כ2000 איש הגיעו להלווייתו של נתנאל והתאבלו יחד עם המשפחה.
“אני כל כך אוהב אותך, ואיבדתי אותך בשניה , עשרים שנה הם שום דבר, אך אני מודה עליהם “ספד לו אביו “אני עדין לא מעכל את זה ואני לא יודע אם אני יכול להמשיך”

 

משפחה אחת תהיה שם, לעזור לכל אחת המשפחות בהליך השיקום וההתמודדות, מציעה נופשים מרגיעים, מחנה קיץ לנוער וטיפולים נפשיים מכוונים ובנויים לכל אחד מפני המשפחה.

Leave a Comment

Your email address will not be published.